Hlavní stránka
Kalendář
Fotogalerie
Kontakt
Historie
Facebook

TOPlist


Bluegrassová kapela The Log vznikla v květnu roku 1988. Přesné datum už asi nikdo nezná, ale víme, že to byla sobota. Zakládajícími členy byli banjista Jarek Dvořák a kytarista Mira Kalousek. Během několika následujících dní byla kapela doplněna dalšími členy do této sestavy:

Jarek Dvořák – banjo, Miroslav Kalousek – kytara, Petr Drobek Riedinger - bassa, Dimitrij Hancko – kytara, Vladimír Antel – mandolína. Oba posledně jmenovaní asi po půlroce končí a do kapely přichází Josef Šelmeci – kytara. Asi po roce kapelu doplňuje houslista Vojta Jiříček.
V roce 1993 dochází k další změně. Kapelu opouští Pepa Šelmeci a přichází mandolinista Tomáš Pugner. Tato sestava začala sbírat první drobné uspěchy na tuzemských festivalech.

Na sklonku léta 1995 dochází k velkým personálním změnám, kdy z kapely odchází všichni kromě původních zakládajících členů a jsou očekáváni noví členové kapely, kteří jsou touto dobou ve vojenské základní službě. Během čekací lhůty kapela vystupuje pouze ve dvou. Postupně, jak byli propouštěni z bas a nemocnic přichází: Michal Kupčík - kytara, Evžen Risnar - basa a Josef Stráněl – mandolína. V této sestavě kapela dosáhla svých největších úspěchů jako například 3.místo v oblastním kole soutěže Moravský vrabec, odkud postoupila do finále v Karviné a následně 1.místo ve finále Porty v Plzni ve své soutěžní kategorii.

Roku 1998 z kapely odchází M.Kupčík a na jeho místo nastupuje Jarek Dvořák ml., který po určité době odchází, aby zkusil štěstí v metalové muzice.


pokračování později